ΕΙΔΗΣΕΙΣΧΑΝΙΑ ΑΟΚ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 76-72 (ΦΩΤΟ)

December 22, 20210

Τη νίκη με 76-72 πανηγύρισε η ομάδα μας κόντρα στον Μανδραϊκο για την 11η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ Εθνικής κατηγορίας.

Το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες 18-18 ενώ στην 2η περίοδο οι παίκτες του Ανδρέα Κεσαπίδη με συνέπεια στο σκοράρισμα κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 5 πόντους 38-33.

Η 3η περίοδος ξεκίνησε με ένα σερί 5-0 από τον Μανδραϊκό για το 38-38 όμως ένα τρίποντο του Στογιάνοβιτς έδωσε εκ νέου προβάδισμα στα Χανιά με 41-38. Ένα καλάθι του Δομπρογιάννη 6:16 πριν το τέλος της περιόδου «έγραφε» το 45-44 για να ακολουθήσει ένα σερί 13-0 από τους παίκτες του Ανδρέα Κεσαπίδη η οποίοι έφτασαν την διαφορά ακόμη και στο + 18 (64-46) 16’’ πριν το τέλος της 3ης περιόδου η οποία ολοκληρώθηκε με αυτό το σκορ.

Στην 4η περίοδο οι φιλοξενούμενοι «έσφιξαν» την άμυνα τους και με αντεπίθεση διαρκείας μείωσαν στους 4 πόντους με τις δυο ομάδες να οδηγούνται στην λογική των βολών όπου τα Χανιά κατάφεραν να διατηρήσουν την διαφορά και να ολοκληρώσουν το ματς με το τελικό 76-72.

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Κατσαπρακάκης-Χριστινάκης

Δεκάλεπτα: 18-18, 38-33, 64-46, 76-72

ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΌ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΑΤΗΣΤΕ (ΕΔΩ) ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK

ΑΟΚ Χανιά (Κεσαπίδης): Χουχούμης 14 (1), Βαζούκης 2, Στογιάνοβιτς 16, Ψάρας 1, Καραϊσκος 4, Σανδραμάνης 4, Ρομπολάκης, Νέσσης 7, Κουρέπης 16, Τσιρογιάννης 6, Παπαδάκης 6

Μανδραϊκός (Σταθούλης): Πανόπουλος, Σταματίου 13, Παπανικολάου, Κοψιάς 11 (1), Αλεξανδρόπουλος 26 (4), Τσάμης, Θανάσαινας, Κωστόπουλος 5 (1), Λιούνης 3 (1), Δομπρογιάννης 10, Κουμάνταρος 3 (1), Τσιπίδης